Vznik pracovní skupiny VRT pro úsek ÚL - Krušnohorský tunel

Požadavky města Chlumec

Co je v Chlumci nového v trasování Krušnohorského tunelu, který je součástí VRTky?

Na základě jednání na Ministerstvu dopravy ČR ze dne 5.1. 2024 byla Správou železnic vytvořena pracovní skupina, do které si každé město a obec od Ústí nad Labem po státní hranice SRN nominovalo své zástupce a stanovilo požadavky pro hledání alternativní varianty. Pracovní skupina se bude pravidelně scházet až do června a hledat společně řešení pro trasování VRT, která území jednotlivých samospráv postihne co nejméně. Za Město Chlumec byla do pracovní skupiny SŽ nominována starostka Veronika Srnková, radní Edna Řeháková a člen komise rady města pro VRT Jan Musil. Požadavky našeho města jsou popsány níže. Vychází i z Memoranda o spolupráci měst a obcí, které schválilo i naše ZM.Mezi ty nejdůležitější patří posunutí portálu Krušnohorského tunelu🛤 co nejdále od obydlených oblastí. První schůzka pracovní skupiny proběhla dnes 31.1.2024 v Congress hotelu Clarion v Ústí nad Labem.

Datum vložení: 31. 1. 2024 21:46
Datum poslední aktualizace: 31. 1. 2024 22:18